fbpx

UKVI İngiltere başvuru sahipleri için Yeni Başvuru Süreci ve Ek Hizmetler

b2-1024x400tr
BIRLESIK KRALLIK’DA YERLESIM VE GAYRIMENKUL KONULU SEMINER 08.12.18 ISTANBUL – DAVETIYE
Kasım 2, 2018
Sole representative visa
Brexit Süreci
Kasım 8, 2018
Tier 1 Exceptional Talent Visa. UK attracts talented professionals from overseas

24 Ekim 2018 tarihinde UKVI tarafından yapılan duyuruya göre, 2018 Kasim’dan itibaren başvuru merkezleri ve sunulan hizmetler ile ilgili birkaç değişiklik gerçekleşecektir. Bu değişiklikler su şekildedir:

  1. Birleşik Krallik’a başvuru yapan kişiler için yeni bir süreç

Kasım 2018’den itibaren, İngiltere’de sunulan başvurular için yeni bir süreç mevcut olacaktır. Birçok vize türleri bu değişiklikten faydalanabilecektir. Özellikle Puan Tabanlı Sistem başvuruları, Ankara Antlaşması başvuruları, süresiz oturum başvuruları ve vatandaşlık başvuruları bu değişikliğe dahil edilecektir. Bu vize türleri dışında kalan başvurular örneğin aile birleşimi, insani koruma ve aile içi şiddet başvuruları Ocak 2019’a kadar mevcut sistem kapsamında değerlendirilmeye devam edecektir.

  1. Basvurudaki kolaylıklar

Birleşik Krallik’ta yapacağınız başvuru için yapmanız gereken iki temel yol bulunmaktadır:

1- Online vize formunu doldurup size en yakın olan UKVCAS hizmet merkezinden randevunuzu almak,

2- Kimlik bilgilerinizi kontrol eden, parmak izlerinizi alan, destekleyici belgelerinizi kontrol edip onları dicitallestiren UKVI hizmet merkezindeki randevunuza katılmaktir.

  1. Başvurunuzu yapabileceğiniz alternatif UKVI Merkezleri

Manchester, Birmingham, Glasgow, Cardiff, Belfast and Croydon gibi bölgeler başta olmak üzere Birleşik Krallik’in her bölgesinde 5 Kasım 2018 tarihinden itibaren yeni hizmet merkezleri açılmaktadır. Bu merkezlerin yanısıra Stratford ve Kensington’dan Watford ve Brighton’a kadar birçok bölgede 10’dan az olmamak üzere hizmet merkezlerinin açılması beklenmektedir.

Talep üzerine özel müşteriler için günde 440 tam randevu ve en fazla 1.800 biyometrik kayıt randevusu yapabileceği yeni ek mobil hizmetlerin de sunulması bekleniyor.

Ayrıca yeni merkezler acilana kadar eski standartlarda faaliyet gösteren Ayrıcalıklı Hizmet Merkezleri 29 Kasım’a kadar hizmet sunmaya devam edecektir.

  1. Yeni Hizmetler

Yeni merkezlerde müşterilere sunulan ücretsiz hizmet seçeneği devam ederken, ilave randevular, ayrıcalıklı salonlar, çeviri ve sözlü tercüme gibi hizmetlerin de ilave bir ücret karşılığında sunulacağı belirlenmiştir. Sistem ayrıca karmaşık göçmenlik geçmişine sahip olan müşteriler için daha fazla destek sağlanacağını vaat etmektedir.

  1. Başvuru sırasında pasaportunuz sizde kalabilir

Yapılan değişikliğe göre Birleşik Krallik’taki başvuru sahipleri pasaportlarını ve seyahat belgelerini başvuruları yapıldığı sürede kendilerinde tutabilecektir.