fbpx

Türk İşçi Vizesi

Türk İşçi Vizesi


Ankara Sözleşmesine Başvurmak (Türk İşçi Vizesi)
Birleşik Krallık'ta yasal olarak çalışmakta olan bir Türk vatandaşının da kalış süresini uzatmak için vize uzatımı için başvurmasına izin verilir. Bu kategoriye girmek için söz konusu kişinin, Birleşik Krallık'ta yasal olarak çalışmasına izin veren geçerli bir vizeye (örneğin 1. Seviye, 2. Seviye veya benzeri herhangi bir vize) sahip olması gerekir (ayrıca, aynı işveren).
Ayrıca, başvuru başarılı olursa, İngiltere'de bir Türk ECAA (Avrupa Toplulukları Birliği Anlaşması) çalışanı olarak kalan kalma izni verilecektir.

Uygunluk
• ECAA vizesinin, bu vizeye bir uzantı bulunduğunu belirten önemli bir şartı vardır, İngiltere'de 12 ay önceki istihdamın kanıtlanması gerekir. Ayrıca, haftada 20 saat çalışabilecek durumda olan öğrenciler de bu vizeye gidebilir ve 12 istihdamın kayıt edildiğini ispatlayabilirler. Son olarak, iş konusunda herhangi bir kısıtlama yoksa, bir İngiliz Vatandaşının eşi de bu vize için başvurabilir.

Türk İşçi Vizesi Uzantısı
Ankara Anlaşması, bir Türk İşçi vizesinin uzatılmasına izin veriyor. Dahası, bu uzatma, ay ve çalışma yıllarına bağlı olacaktır.
• 1 yıldan 3 yıla kadar çalışmak 2 yıla kadar bir uzatma sağlayacaktır. Bununla birlikte, mevcut istihdamda herhangi bir değişiklik yapılmasına izin verilmemektedir.
• 2 yıldan 3 yıla kadar çalışma, 1 yıl süreyle bir uzatma sağlayacaktır. Bununla birlikte, iş aynı mesleğe sınırlanmış olacaktır.
• 4 yıl ve daha uzun süre çalışmak, 3 yıla kadar bir uzatma sağlayacaktır. Dahası, çalışma kısıtlamaları mevcut olmayacaktır.
KURUMLAR