fbpx

Tier 1 Yatırımcı Vizesi

İngiltere 1. Aşama Yatırımcı

İçindekiler
• Katman 1 Yatırımcı Vizesi
• Birleşik Krallık'taki kalışınızı Birinci Seviyeli Yatırımcı olarak genişletme
• İngiltere'de Birinci Seviye Yatırımcı Olarak Yerleşim
• SSS

Birleşik Krallık'taki 1. Seviye Yatırımcıya Başvurun
Puanlar Tabanlı Sistemin 1. Seviyeli Yatırımcı kategorisi, Birleşik Krallık'a belli bir miktarda para yatıranlar içindir.

Bir birey, İngiltere'ye ciddi bir yatırım yapmak istiyorsa bu tür vize başvurusunda bulunabilir. Bu kategori, yüksek net değerdeki bir şahsa olağanüstü bir yatırım yapmak için tasarlanmıştır. Sözkonusu kişinin başvurması için bir iş teklifi ya da sponsor gerek yoktur. Bununla birlikte, başvuranın İngiltere'de en az £ 2 milyon yatırım yapması ve Puan Tabanlı Sistem üzerinden 75 puan alması gerekmektedir.
Öte yandan, başvuranın İngilizce Dil Gereksinimini karşılamasına veya kendilerini destekleyip koruyabileceğine dair herhangi bir kanıt göstermesine gerek yoktur.


Katman 1 (Yatırımcı) Vizesi
Birinci Seviye Yatırımcı olarak İngiltere'ye girmek için şunları göstermek zorundasınızdır:
En az £ 2 milyon tutarında, size ait olmak zorunda olduğunuz veya parayı İngiltere'de yatırım yapmak için kullanmanız için gerekli izinleri aldınız.
Fonlar düzenlenmiş bir finansal kurumda tutulmalıdır; örneğin: banka, kredi birliği, inşaat toplumu, varlık yönetim şirketi veya hisse senedi aracıları Sahip olduğunuz her ülkeden göç tarihi bir yıl süreyle en az 12 ay geçirdi.
Para Birleşik Krallık'ta "ücretsiz" olmalıdır

İngiltere'de en az £ 2million yatırım yapmanızın temel amacı için bir banka hesabınız var
Yurtdışında bulunan fonların herhangi bir sınırlaması olmamalıdır.

Gelir kaynağı
Kullanılmasını istediğiniz fonlar, başvuru tarihinden 90 gün önce ard arda tutulmuşsa, ilgili fonların kaynağına ilişkin belgeye sahip olmanızın gerekmez. Bununla birlikte, fonların gerçekten sizin olduğunuza dair kanıt göstermeniz ve bunları yatırım yapmak için özgürce kullanabilmeniz (ve paranın yasal olarak edinildiğini) göstermeniz gerekir.

İlgili kaynaklar, başvuru tarihinden 90 gün önce arka arkaya tutulmadıysa, kaynağınız paranızın nereden geldiğine bağlıdır. Kaynaklardan bazı örnekler şunları içerir: hediyeler, mülk satışı, irade, boşanma anlaşması, piyango ve benzeri.

Fonların bir üçüncü şahıs tarafından sağlanması durumunda, şahsın / kişilerin bu parayı yatırım için kullanmanızı izin verdiklerini göstermeniz gerekecektir. Bununla ilgili hiçbir şeyin olmamasının yanı sıra, fonların üçüncü bir taraf tarafından sağlandığı durumda, kişi / kişilerin bu parayı yatırım için kullanmanıza izin vereceğini göstermeniz gerekecektir. Aynı zamanda, kamu yararına ve / veya güvenliğine ilişkin olarak başvurunuza zarar verecek kişilerin karakteri, davranışları veya dernekleri hakkında hiçbir şey bulunmamaktadır.

Birleşik Krallık'taki kalışınızı Birinci Seviyeli Yatırımcı olarak genişletme

Katman 1 yatırımcı rota kapsamında uzatmaya hak kazanmak için şunları göstermelisiniz:
Birleşik Krallık'a girdiğiniz tarihten itibaren 3 ay içinde aktif ve işleyen İngiltere'de kayıtlı şirketlerin Birleşik Devletler tahvilleri, sermaye veya kredi sermayesi yoluyla İngiltere'deki mevcut fonlarınızın 2 milyon sterlininden daha az yatırım yapmadınız.
Aşağıdakilerden herhangi birine yatırım yapmamalısınız:
Bir offshore şirket veya güven
Açık uçlu yatırım şirketleri, yatırım ortaklıkları veya birleştirilmiş yatırım araçları;
Özellikle mülk yatırım, yönetim veya geliştirme ile uğraşan şirketler.

Normal iş akışının mevduat kabul ettiği bir banka, inşaat toplumu veya diğer işletmelerle yapılan mevduatlar, Ulusal Tasarruf ve Yatırım Ajansı Kaldıraçlı Yatırım fonları tarafından verilen ISA, prim tahvilleri ve tasarruf sertifikaları.

İngiltere'de Birinci Seviye Yatırımcı Olarak Yerleşim
Katman 1 yatırımcı rota kapsamında uzatmaya hak kazanmak için şunları göstermelisiniz:
Birleşik Krallık'a girdiğiniz tarihten itibaren 3 ay içinde aktif ve işleyen İngiltere'de kayıtlı şirketlerin Birleşik Devletler tahvilleri, sermaye veya kredi sermayesi yoluyla İngiltere'de mevcut fonlarınızın 2 milyon sterlininden daha az yatırım yaptınız.

Yerleşim koşullarını yerine getirdikten sonra Uzlaşma için başvurun (ILR).
KURUMLAR