fbpx

Tier 1 Girişimci Vizesi

Birleşik Krallık'taki Birinci Girişimci Vizesi

Puan Tabanlı Sistemin Katman 1 Girişimci kategorisi, Birleşik Krallık'ta bir daha fazla işletmenin kurulması ya da devralınması, Birleşik Krallık'ta bir veya daha fazla işletmenin çalışmasıyla Birleşik Krallık'a yatırım yapan bireyler içindir.
Bu yol, bir iş fikri olan veya bir işe girmek / katılmak isteyen adaylar içindir. Başvuru sahibinin Puan Tabanlı Sistem üzerinden toplam 95 puan alması ve Göçmenlik Kuralları uyarınca gerekli tüm şartları yerine getirmesi gerekecektir. En az £ 200,000 veya £ 50,000 erişim sağlayarak bu noktalara erişebilirsiniz.

Bizim size özgün oluşturuğumuz programla kendi işinizi yapmaya başlamak ister misiniz?
İngiltere'de 3 yıl içinde hızlı Uzlaşma

* Kimler Hak Kazanabilir
• Avrupalı olmayan bir millet olmalı
• £ 200,000 veya £ 50,000 fonlara erişebilmelidir
• Gerçek bir iş kurma niyetine sahip olmalı
Başarılı bir başlangıç yapın!

Birinci Girişimci Vizesi
Bu vize, İngiltere'de bir iş yaratmak veya yatırım yapmak isteyenler içindir. Farklı bir vize türünden (1. Seviye, 2. Seviye veya 4. Seviye) bir Seviye 1 Girişimci türüne geçmek mümkündür
İngiltere'ye girmek veya kalabilmek için bu tür bir vizeye hak kazanabilmek için ya aşağıdakileri gösterebilmeniz gerekir:
Kendi kurduğunuz yerden 200.000 £ 'ı harcamakta serbestsiniz; Kayıtlı bir girişim kapitalist firması, İngiltere'de girişimci tohumluk finansmanı yarışması veya Birleşik Krallık Hükümeti Departmanı olarak £50 000; veya Tier 1 Graduate Girişimci veya Birinci Aşamalı Post Çalışması £ 50 000.
Kendi paranızı (veya size sunulan diğer paraları) veya üçüncü şahıslar tarafından tutulan parayı kullanabilirsiniz. Onları kullanma izniniz varsa. Bu fonların düzenlenmiş bir kurumda tutulması gerekiyor (İngiltere dışında olanların transfer için hazır bulundurmaları gerekir). Aynı başvuru altında iki kişi, paraya eşit erişime sahip bir "girişimci ekip" olarak başvurabilir. En az IELTS puanı 4 olan İngilizce dilinizi kanıtlamanız, bir İngiltere lisans derecesine sahip olmanız veya İngilizce konuşulan bir ülkenin vatandaşı olmanız gerekir.
Buna ek olarak, kamu fonlarına güvenmeksizin kendiniz ve kendinizle birlikte getirdiğiniz herhangi bir aile üyesini destekleyecek yeterli paranız olduğunu ispatlamak zorundasınız.
İngiltere dışından müracaat edenler için 3310 £ (artı her bir bağımlı için 1890 £) olmalıdır. İngiltere içinden başvuruyorsanız, tutarı £ 945'dir. Para, başvuru tarihinden en az 90 gün önce hesaba katılmalıdır. Şu anda İngiltere'de Tier 1 Post Study Worker veya Birinci Seviye (Genel) vize altında bulunuyorsanız söz konusu işletme daha önce açılmışsa bu tür kategorilere geçmeye izin verilir:
11 Temmuz 2014 - Post Study Çalışma türü vizeleri için 6 Nisan 2015 - Birinci (Genel) tip vizeler için ve Ulusal Yeterlilikler Çerçevesi seviyesi 4 veya üzeri bir işletme faaliyetinde bulunmuş olması gerekir.


Gerçeklik Testi
Her yeni girişimci, gerçekten bir işletmeye başlamayı veya mevcut bir işe aktif olarak katılmayı planladığını kanıtlamak zorundadır ve bir iş planınız olduğunu beyan eder. Başvurunuzun bir parçası olarak, yeni işinizin meşruiyetini kanıtlamak üzere (veya birine katılacağınız) bir röportaja çağırmanız mümkündür.
Bunun için şunu göstermelisiniz:

• Para sizin için kullanılabilir veya siz onu kullanma izniniz var demektir.
• Göçün amacı, İngiltere'ye giriş yaptıktan sonra 6 ay içinde bir işletmeye başlamak veya mevcut bir işe katılmaktır.
• Gerçek bir yatırım yapma niyetindesin.
• Paranızın geçerliliği ve güvenilirliği.
• İş planınızın ve ilgili pazar araştırmasının güvenilirliği.
• İlgili iş alanındaki önceki deneyim.
• Önceki göç tarihi.
• Niyetlerin gerçekliğini ve güvenilirliğini göstermek için başka kanıtlar.

Birinci Girişimci Uzantıları

İlk 3 yıl ve 4 aylık ikametten sonra muhtemel bir uzatmaya hak kazanabilmek için şunları göstermeniz beklenmelidir: İlk kez İngiltere'ye geldikten sonraki ilk 6 ay içinde HMRC'ye serbest meslek sahibi olarak veya Kendinizi yeni veya mevcut bir şirketin müdürü olarak kaydettirdiniz.

İngiltere'de bir veya daha fazla işletmeye doğrudan 200 000 £ veya 50.000 £ nakit olarak doğrudan yatırım yapmayı başardınız. Yeni bir işletme (veya işletmeler) yaratmayı başardınız, mevcut bir işletmeye geçtiniz veya katıldınız ve haftada 30 saatte en az 2 tam zamanlı iş yaratabilirsiniz (iki yarı zamanlı işler bir tam zaman işi).
Yeni yaratılan işler en az 12 ay boyunca var olmalı HMRC'ye serbest meslek mensubu veya bir şirketin müdürü olarak kayıtlı olmanız gerekmektedir.
Hesabınızdan en az 945 sterline sahipsiniz ve başvuru tarihinden 90 gün önce orada bulundunuz. Paranızı kullanmanın olası yolları bir sermaye yoluyla (yönetmenin kredisi ile de yapmak mümkündür). Gayrimenkul yatırımları tavsiye edilmez.

Hakiki Katman 1 Girişimci Testi (Uzantıları)
Uzantılar için, yükümlülüklerinizi yerine getirdiğinizi Home Office'e de göstermeniz gerekecek. Diğer bir deyişle, gerçekten kurulmuş, şirketin müdürü ya da müdürü olmuşsunuz ve onu gerçekten kontrol ettiniz. Ayrıca, ilgili fonları iş için bir veya daha fazla işletmeye yatırım yaptığınızı ve gerçekten bu işte devam etmeyi ve başka hiçbir işi üstlenmeyi planlamadığınızı göstermeniz gerekir.
Home Office, aşağıdakileri düşünecek:

• Verdiğiniz kanıtlar.
• Kaynaklarınızın kredibilitesi.
• Yarattığınız işler.
• İlgili akreditasyonlar, kayıtlar vb.
• Diğer ilgili belgeler ve bilgiler.

Birinci Seviyeli Girişimci Olarak İngiltere'de Yerleşim

Bir Girişimci, Birleşik Krallık'ta kalabilmek için sınırsız izin hakkına sahip olmak için gerekli belgeler şunlardır:
Serbest meslek sahibi olarak ya da yerleşim başvurunuzun tarihinden en az 3 ay önce yeni veya mevcut bir şirketin müdürü olarak kayıtlı olan HMRC'ye kayıt Girişimci, en az iki tam zamanlı iş yaratabilir (30 saat / saat) hafta ve en az 12 ay sürmesi zorunludur) Birleşik Krallık'ta Test Sınavı Testi geçti (IELTS 4.0, İngiltere'de lisans veya çoğunlukla İngilizce konuşulan bir ülkenin vatandaşı olun (ör. Kanada, ABD vb.) İşletmenizin gerçekliği bir uzantı ile aynı standartlarda tutulacaktır Bir kişi, uzlaşma için hak kazanmak için İngiltere dışında yılda 180 gün geçirebilir.
Buna ek olarak, yerleşimin başarılı bir şekilde uygulanmasından sonra, 12 aydan sonra bir İngiliz Pasaport başvurusu yapmak mümkündür. Bir kişi gerekli fonlara yatırım yapmış ve gerekli en az iki tam gün işi yaratmış ise, uzlaşma başvurusunda bulunabilir. Hızlandırma da mümkündür. Uygulama 3 yıl sonra mümkündür. Hızlanma için şartlar aşağıdaki gibidir: Tam zamanlı 10 iş yaratma; veya İşletme en az 5 milyon sterlin gelir elde eder.

Yerleşim koşullarını yerine getirdikten sonra Uzlaşma (ILR) için başvurun.
İngiltere Vizelerine Yaklaşımımız
1.Adim- İlk danışma
2.Adim- Belge Koleksiyonu
3.Adim- Doküman incelemesi
4.Adim- Göçmenlik Maddelerinin Sona Ermesi
5.Adim- Evde Çalışma Kararı

Ayrıca Size Bunlarla da Yardımcı Olabiliriz:
• 1. Aşama Lisansüstü Girişimci
• 1. Aşama Olağanüstü Yetenek
• 1. Aşama Yatırımcı
• Tek Temsilci
• Türk İş Zekası (Ankara Anlaşması)
KURUMLAR