fbpx

Temsilci Vizesi : Yönergeler ve Finansal gereksinimler

investor visa
Tier 1 Vizesinin Uzatilmasi: Genel Sorular ve Onemli Konular
Ocak 17, 2020
global talent visa
Kuresel Yetenek Vizesi : Basvuru adimlari ve Genel Sartlar
Şubat 3, 2020
Sole Representative Visa - Financial Requirements

Sole Representative Visa - Financial Requirements

Uluslararası girişimciler, yeni pazarlara acilmak , ürün ve hizmetleri Ingiltere pazarina getirmek için farkli stratejilere sahiptilerr. Birçok girisimci bize vizenin mali gereksinimleri diger gereklililer ile ilgili sorular soruyor.

Temsilci vizesine başvurmadan önce Başvuru Sahibinin kişisel banka hesabında tutması gereken fon miktarı nedir?

Başvuru sahibinden, Birleşik Krallık’taki kamu fonlarına başvurmadan kendilerini ve bakmakla yükümlü oldukları kişileri koruyabileceklerine ve uygun bir şekilde barındıracağına dair kanıt sunmaları istenecektir. Basvurunuzu güçlü hale getirmek için son 3 aylik banka hesap özeti gosterebilirsiniz.

Bakmakla yükümlü oldukları kişiler – karısı ve çocukları ayrı ayrı fonlara sahip olmalı mı?

Hayır, Bağımlıların fonlara erişim sağlaması gerekmemektedir, zira Ana Başvuru Sahibi finansal destek sağlamaktan ve ailelerini Birleşik Krallık’ta sürdürmek ve barındırmaktan sorumludur.

Temsilci Vizesine başvuracak işverenin şube açmak için ayırması gereken fon miktarı nedir?

İşveren, İngiltere’de iş başlatmak ve sürdürmek için yeterli sermaye sağlamalıdır. İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen belirli bir fon eşik değeri yoktur ancak İngiltere’de işi yürütmek için işveren tarafından hazırlanan iş Planı gerçekçi olmalidir ve sirketin finansal durumunu yansıtmalidir. Iş kurma ve işletme maliyetlerini özetlenmesi seklinde de olabilir.

Şirket / işveren yatırım için kullanılabilecek fon kaynağı sağlamalı mı?

İşveren, şirketin finansal durumunu ve banka hesabındaki fonlari gosteren Finansal Tablolar sunmalıdır. Mevcut mali pozisyonu ve şirketin temsilcisi tarafından İngiltere’de yapilacak yatırım için şu anda banka hesabında mevcut olan fonların durumunu gösteren son 12 aylik dokumleri eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Şirket / işveren banka beyanlarıni sağlayamazsa ne olur?

Bu belgeler zorunlu olmadığından, banka beyanlarıni sağlayamayacaksa diger dokumanlar hazirlanmalidir. İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen vize gerekliliklerini yerine getirildigini gostermek adina bankada nakit ve diğer önemli finansal rakamlar ana hatlarıyla belirtmeli, mali tablolar gosterilmelidir.

Şirket / işveren finansal tablo sunamazsa ne olur?

Mali Tablolar, Başvuru Sahibi tarafından, Temsilci Vizesi olusturulurken işveren tarafından sunulmasi gereken bir dizi belge niteliğindedir. Ayrıca, şirketin finansal pozisyonunu ve fonların elverişliliğini gösteren önemli  bir kanittir.

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK

Telefon uzerinden 15 dakikalık ücretsiz danışmanlık talep edebilirsiniz.

Mann’in Çözümleri Londra, Hong Kong, İstanbul ve St Petersburg’da ofisleri bulunan uluslararası bir göç hukuku firmasıdır ve yüksek net değerli bireylere Birleşik Krallık Vizeleri ve Yatırım yoluyla Göçmenlik sunma konusunda uzmanlığa sahiptir. Göçmenlik avukatlarımız OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiseri Ofisi) tarafından düzenlenmiştir.

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuzu özel bir konsültasyonda görüşmek için lütfen gizem@manns-solutions.com adresinden bizimle iletişime geçin veya 0212 800 5728 numaralı telefonu arayın.