fbpx

Şirketin Tek Temsilcisi Vizesi

Denizaşırı Şirket Temsilcisi Vizesine Genel Bakış

Şirket tek temsilci vizesi denizaşırı şirketlerin temsilcileri (çalışanları ya da hisse sahipleri ) tarafından ana merkezi Birleşik Krallık dışında bulunan teşebbüslerin Birleşik Krallık’ta şube ya da alt kuruluş kurmaları için tasarlanmıştır.
Temsilcinin ana şirkette çalışan ya da hissedar olması gerekmektedir Ayrıca şube ya da ana şirkete bağlı alt kuruluşun kurulması için gerekli olan sermaye ana şirket tarafından karşılanmalıdır.

Başvuru koşulları genel itibariyle aşağıdaki gibidir:
• Denizaşırı teşebbüste çoğunluk hisseye sahip olmamak (%50’den fazla hisseye sahip olmamak)
• Birleşik Krallık’taki temsil edilecek şube ya da alt kuruluş tarafından işe alınmak
• Gerekli Ingilizce bilgisine (CEFR A1 seviye ) sahip olmak
• Temsilcinin ve varsa kendisine bağımlı kişilerin geçiminin devlet yardımına ihtiyaç duyulmadan sağlanabileceğinin kanıtlanması
• Kurulacak olan şubede ya da alt kuruluşta tam zamanlı olarak çalışma niyeti
• Birleşik Krallık’ta başka bir işte çalışma niyetininin olmaması
• Kıdemli çalışan olmak- Denizaşırı şube ya da alt kuruluşta müdür olmak
• Denizaşırı teşebbüste bu teşebbüs adına işletmesel bütün kararları alabilmek için tam yetkiye sahip olmak

Denizaşırı Şirket Tek Temsilci vizesi için bugüne dek danışmanlık verdiğimiz teşebbüsler aşağıda belirtilen alanlarda faaliyet göstermektedir :
• Hurda maden geri dönüşümü
• Finansal Hizmetler
• Risk sermaye & Yatırım Hizmetleri
• Bilgi Teknolojisi Sektörü (IT)
• İnşaat
• Dijital Pazarlama
• Araç kiralama
• Gayrimenkul
• Elektronik ticaret
• Ambalajlama

Birleşik Krallık pasaportunun edinilmesi
Denizaşırı Şirket Temsilcisi Vizesi Birleşik Krallık’ta denizaşırı bir şirketin şubesini ya da alt kuruluşunu açmak için uluslararası girişimcilerin alternatif olarak kullandığı bir yoldur.

İlk Başvuru
Şirket temsilcisi olarak başvuru yapacak kişinin şubeyi ya da alt kuruluşu yürütmesi gerekmektedir. Bu vizenin koşullarını sağlayabilmek için her şeyden önce başvuru sahibinin %50’den fazla hisseye sahip olamaması ve de şirkette kıdemli çalışan olması gerekmektedir.

Aile üyelerinin başvurucuya katılması
Başvuru sahibinin ailesi de ana başvuru sahibiyle birlikte vize başvurusu yapabilir. Ancak bu durumda başvuru sahibinin başvurucunun kendini ve kendisine bağımlı kişileri geçindirebileceğini kanıtlamalıdır.

Birleşik Krallık’ta şube ya da alt kurulusun kurulmasi
Başvurucunun Birleşik Krallık’ta limited şirket kurması gerekmektedir. Bu şirket Birleşik Krallık’ta kurulmuş herhangi bir şirketten farklı bir muameleye tabi olmayacaktır.

Vize Uzatımı
Başvurucunun vizesini 3 yıl daha uzatabilmesi icin Birleşik Krallık’taki denizaşırı şubede çalışan statüsünde ve işletmesel kararlar icin tam yetkiye sahip kişi olmaya devam etmesi gerekmektedir. Ayrıca belirtilmesi gerekir ki teşebbüsün müşterilere mal ya da hizmet satması için hala başvurucuya ihtiyaç duyması gerekmektedir. Ana şirketin merkezinin uzatma başvurusunun yapıldığı sırada hala Birleşik Krallık dışında olmalıdır. Başvurucunun Birleşik Krallık’taki şubenin ya da alt kuruluşun mali işlemlerini göstermek için yıllık hesapları sunması gerekmektedir.

Süresiz Oturum İzni
Başvurucunun devamlı olarak beş yıl boyunca Birleşik Krallık’ta denizaşırı şirket temsilcisi olarak bulunmasi gerekmektedir. Başvurucunun 5 yıl boyunca işçi olarak ilgili şube ya da alt kuruluşta çalıştığınızın P 60, maaş bordroları ve diğer finansal evraklarla kanıtlanması gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibi muaf olmadığı sürece, Ingilizce testini ve de Life in the UK testini gecmelidir.

Birleşik Krallık Pasaportu ve Şirket Tek Temsilcisi Vizesi
Mann’s Solutions olarak Çalışma Şeklimiz


1. Göç hukuku Danışmanımızla Görüşme
Bu asamada amacımız dosyanızın güçlü yönlerini ortaya koymaktır.

2. Sözleşmenizin iletilmesi
Size bir göç hukuku bürosu olarak çalışma şeklimizi ve koşullarımızı belirten bir mektup (Client Cara Letter) göndereceğiz.

3. Ödeme
Size faturanın da eklenmiş olduğu otomatik bir email iletilecek. Faturada belirtilen tutarın %50’sinin başvuru sürecinizi başlatmadan önce yapılması gerekmektedir. Geri kalan ücretin ise dosyanızın yüklenmesinden 3 gün önce ödenmesi gerekmektedir.

4. Dosyanız Uzerinde Çalışmaya Başlamamız
Dosyanıza gore sunmanız gereken evrakların bir listesini size ileterek süreci başlatacağız. Danışmanlarımız evrakların hazırlanması, süreç yönetimi, Birleşik Krallık yasalarına uygun butun hazırlıklar konusunda sizi yönlendireceklerdir. Ardından dosyanızı anlatan detaylı dilekçemizle birlikte Birleşik Krallık Ic Isleri Bakanlığına başvurunuz yapılacaktır.

5. Başvurunuzun Yapılması
Danışmanlarımız online formlarınızı yükleyerek sizin uygun olduğunuz bir zaman için vize başvuru merkezlerinden evraklarınızı teslim etmek üzere randevu alırlar.

6. İç İşleri Bakanlığından Vize sonucunuzun gelmesi
Bakanlık vizenizin sonucu ile dokumanlarınızı başvurunuzun yüklenmesinden 1-2 ay sonra posta yoluyla gönderecektir. Bazı durumlarda ise bu süre uzayabilir.

7. Birleşik Krallık’taki sonraki adımlar
Göç hukuku uzmanımız sizi hem vize statünüzün gerektirdiği ve uymak zorunda oldugunuz kurallar, vize uzatımınız, süresiz oturum izniniz ve Ingiltere pasaportunuz konusunda her türlü konuda yol gösterecektir.

8. Danışmanlık Hizmetlerimiz
Çözüm ortaklarımız Birleşik Krallık’taki işinize baslamadan önce aşağıda belirtilen konularda sizden gelen talep doğrultusunda sizi yönlendireceklerdir:
1)Konaklama
2) Birleşik Krallık şahsi banka hesabinin açılması
3) Limited Şirketin kurulumu
4) Ulusal Sigorta Numarasının edinilmesi
5) Şirket Hesabinin Açılması
6) Muhasebe firması ile görüşmenin ayarlanması

Mann’s Solutions olarak sunduğumuz hizmetler aşağıdaki gibidir:
1. Durumunuza dair talimatlarınızı almamız
2. Size özel gerekli belge listenizin hazırlanması
3. İş planınızın hazırlanması
4. Başvuru Formunuzun tamamlanması
5. Gönderilen evrakların kontrolü
6. Bütün evraklarınızın bize tam ve doğru olarak ulaştığında dilekçemizi yazıyoruz ve Bakanlığa iletiyoruz.
7. Başvurunuz göç hukuku uzmanlarımız tarafından her aşamada takip ve gerektiğinde revize edilir.
KURUMLAR