fbpx

Portekiz

Yatırımla Portekiz Vatandaşlığı

Portekiz Programına Genel Bakış
Portekiz, Avrupa Birliği üyesidir ve Euro’yu 2002'den beri para birimi olarak kullanmaktadır. Portekizce resmi dildir, ancak İngilizce, özellikle turizm bölgelerinde yaygın olarak konuşulmaktadır.

Portekiz oturma izni programı, Portekiz’de yasamayı çalışmayı ve okumayı sağlar aynı zamanda Schengen bölgelerinde serbest dolaşma hakki verir. Bu program çok çeşitli yatırım seçenekleri sunmaktadır; iş kurabilir ya da emlak yatırımı yapabilirsiniz.

Oturma İzninin Avantajları
• Schengen ülkelerine serbest dolaşma hakki- İsviçre, Lüksemburg, İtalya ve Almanya dahil, 6 ay içinde 90 günlük periyodlarla
• Minimum Konaklama Gereksinimleri 1. yılda 7 gün ve sonraki her 2 yılda bir ikamet ve vatandaşlık kazanma sırasında 5. yılda 14 gün, böylelikle Portekiz çifte vatandaşlığa geçiş yapılabilir
• Eş, bağımlı çocuklar ve ebeveynler dahil tüm aile için tahmini 90 günde hükümet onayı
• Potansiyel mülk iadelerini güvence altına alma ve sakinler için vergi rejimini yapılandırma seçeneği

Yatırım Seçenekleri
Oturma izninin verildiği tarihten itibaren asgari 5 yıl boyunca yatırımın sürdürülmesi şartı altında aşağıdaki üç uygun yatırımdan birini seçerek Portekiz'in daimî ikametgâhı olun:

1. 280.000 Euro'dan Mülk Edinimi
500.000 €- konut veya ticari gayrimenkul satın alın
(400.000 Avro- düşük GSYH’de veya yoğun nüfuslu bölgelerde bulunan bir gayrimenkul satın alırken%20'lik indirimli oran uygulanır).
350.000 €- tadilat gerektiren 30 yaşın üzerinde konut veya ticari gayrimenkul satın alın.
(280.000 €- düşük GSYH’ye veya düşük nüfus yoğunluğuna sahip bir gayrimenkul satın alırken%20'lik indirimli oran uygulanır)

2. 10 İş Yaratılması veya İşletme Yatırımı
En az 10 yeni iş yaratın
VEYA
İşe en az 350.000 € yatırım yapın ve en az 5 daimi iş yaratın

3. 1.000.000 Euro'dan Başlayan Sermaye Transferi
Başvuru sahiplerinin özel olarak onaylanmış yatırım seçeneklerine veya Portekiz banka hesabına sermaye yatırımı yapmaları gerekmektedir.

Portekiz Vatandaşlığı
Portekiz vatandaşlığı, tüm AB ülkelerinde oturma, okuma ve çalışma hakkını verir ve dünya genelinde 185 noktaya vizesiz erişim sağlar.
Yatırım Konutu programı ile edinilen Portekiz vatandaşlarıyla ilgili olarak, Portekiz'de beş yıl yasal ikamet edildikten sonra vatandaşlık başvurusunda bulunmak mümkündür. Eğer

✓ Başvuranın yasal olarak yetişkin, yani 18 yaşında olması
✓ Başvuranın en az beş yıl boyunca Portekiz'de ikamet etmiş olması
✓ Başvuru sahibi, temel düzeyde (A2 uluslararası düzeyde) Portekizce dil bilgisine sahip olması
✓ Başvuran, Portekiz yasalarına göre üç yıla eşit veya daha fazla bir cezaya karşılık gelen bir suçtan mahkûm edilmemiş olması

Vatandaşlık onayı için daha elverişli koşullar yaratmak için, başvuru sahibi Portekiz topluluğuyla somut bağlantılar gösterebilir.

Mann’s Solutions Nasıl Çalışıyor?
Odağımız, başvuru sahiplerine oturma başvurusunda yardımcı olan profesyonel ve doğru bir hizmet sunmaktır.

1. Göçmenlik Danışmanımızla Görüşme
Bu oturumda amacımız, dosyanızı en iyi şekilde güçlendirmek, tüm güçlü noktalarınızı profesyonel ve gelecekteki bir işletme sahibi olarak göstermek.

2. Bizimle olan yasal anlaşma
Size bir Göç Hukuk Bürosu olarak nasıl çalıştığımızla ilgili tüm yasal bilgileri belirten Müşteri Hizmetleri Mektubumuzu (CCL) göndereceğiz.

3. Ödeme
Faturanın ekli olduğu otomatik e-postamızı alacaksınız. Başvuru işleminize başlamadan önce fatura değerinin%50'sinin ödenmesi gerekmektedir. Kalan%50, davanızın sunulmasından 3 gün önce ödenmelidir.

4. Portekiz Mülkiyetine Yatırım Yapın
Portekiz’de gayrimenkul alımı, Portekizli bir işletmeye yatırım veya Portekiz Merkezine sermaye transferi.

5. Davanız üzerinde çalışma
Başvurunuz için sağlamanız gereken belgeler için size "özel" bir liste göndereceğiz, avukatımız size danışacak ve tüm belgelerin düzenlenmesi, vaka stratejisinin hazırlanması ve başvuru formunun hazırlanmasında tam olarak yardımcı olacaktır.

6. Biyometrik randevu alın
Başvuru sahibi ve aileleri için Portekiz’de biyometri göndermek üzere randevu alacak

7. Residency uygulamasını gönderin
Danışmanlarımız gerekli tüm formları çevrimiçi olarak gönderecek

8. Uygulama ile ilgili sonuçların alınması
Hükümet yetkililerinden karar 90 gün içinde verilecek

9. Portekiz'deki Sonraki Adımlar İçin Rehberlik
Göçmenlik danışmanımız, göçmenlik yasası ve Portekiz'de yerleşme hakkıyla, yılda 7 gün şartını yerine getirmeniz kaydıyla her yıl 2 yıl uzatılabilen İkamet İznine uyum konusunda sonraki adımlarda size rehberlik edecektir ve Schengen Bölgesi boyunca seyahat etme izniniz olacaktır. Beşinci yıldan sonra daimî oturma izni için başvuruda bulunabilirsiniz.
OUR ASSOCIATIONS
OUR BROCHURE
Mann's Solutions