fbpx
b8
Private Seminar: “International Citizen” – 22 September 2018, Istanbul
July 10, 2018
ingilteretr
Private Seminar: “International Citizen” – 28 October 2018, Izmir
September 6, 2018
news-3

Ortak Raporlama Standartları “ ” 2018 yılında uluslararası girişimciler için yeni küresel vergi düzenlemeleri”

Hükümetlerin vergi gelirlerini artırmanın ve şeffaflığı küresel finansmana getirmenin yollarını aramaları yaygındır. 2017 yılından bu yana ülkeler arasındaki bilgiler, vergi şeffaflığını artırmak ve vergi kaçakçılığını azaltmak amacıyla Finansal Kurumlar (Fıs) aracılığıyla uluslararası olarak değiştirilmektedir. Bu, 90’dan fazla ülkenin 2018’den beri kaydolduğu ortak raporlama standardı (CRS) aracılığıyla yapılır.

Ortak raporlama standardı nedir?

Uluslararası standart, kurum sağlayıcılar, bankalar ve sigorta firmalarının ikamet etmeyen kişiler ve finansal faaliyetleriyle ilgili ilgili vergi dairesine uyması ve rapor vermesi gereken banka hesabı bilgilerinin otomatik olarak değişimi için kuralları belirler.

Ne tür bilgiler toplanacak ve açıklanacaktır?

At Mann’s Solutions,

CRS kapsamındaki durum tespiti raporlama yükümlülüklerine özen gösteririz ve müşterilerimize bireysel banka hesaplarıyla ilgili tüm bilgileri açıklamalarını hatırlatırız. Buna ek olarak, diğer yargı bölgelerinde alınan faiz ve temettü gibi diğer gelirlerin de açıklanması gerekecektir.

Vergi makamları tarafından toplanan ve paylaşılan bilgiler aşağıdaki gibidir:

Tanımlama verileri e.g tam adı, ikamet, vergi kimliği ve Doğum Tarihi
İlgili yargı ve bireyin mevcut ikamet
Banka Hesap Bilgileri
Banka hesabına aktarılan gelir ve temettü ve faiz gibi diğer gelir biçimleri
Finansal varlıkların satışından alınan bilgiler
Minimum hesap bakiyesi eşiği olmaksızın, uluslararası girişimcilere ve yargı alanlarında birden fazla yatırım yapan yüksek net değerlikli bireylere tavsiyelerde bulunuyoruz.

CRS’DEN kimin etkilenmesi muhtemeldir?

Yargı CRS’Yİ uygulamaya başlarsa, mülkiyet veya/ve yabancı yatırımlar gibi önemli finansal varlıklara sahip bireyler standarttan etkilenme şansına sahip olacaklardır.

Mann’s Solutions danışmanları, Eylül 2018’den önce CRS’YE uygun uluslararası bir zenginlik yapısı düzenlemenin hazırlanmasında müşterilerimize ve uluslararası girişimcilere ve yatırımcılara erken adımlar atmalarını şiddetle tavsiye etmektedir. Biz devam ederken standart birçok yargı tarafından kabul edilmesi muhtemeldir.