fbpx

İngiltere Vizesi Güncellemesi: Küresel salgın COVID-19 krizi sırasında Vize başvurusu hakkındaki Yönergelerimiz ve Tavsiyelerimiz

global talent visa
Kuresel Yetenek Vizesi : Basvuru adimlari ve Genel Sartlar
Şubat 3, 2020
uk visa refusal
İngiltere Vizesi Güncellemesi: Vizenizi aldiniz ancak COVID-19 kısıtlamaları nedeniyle İngiltere’ye giremiyorsanız ne yapmalısınız?
Mart 24, 2020
uk visa

Her şeyden önce, müşterilerimize hizmet vermeye ve Birleşik Krallık Vize ve Göçmenlik danismanlik hizmeti vermeye devam ediyoruz.

Göçmenlik başvurunuzu yapmak ve kendi  programınıza göre başvurmak için sırada ilk sırada kaldığınızdan emin olmak için COVID -19 durumu nedeniyle basvurunuzu geciktirmemenizi oneririz.

Lütfen aşağıdaki gündemlerle ilgili yönergelerimizi ve önerilerimizi okuyun:

  1. İngiltere dışından başvuruyorsanız;
  2. İngiltere içinden başvuru yapıyorsanız;
  3. COVID-19’un neden olduğu aksama nedeniyle gerekli olan belgeleri zamanında alamıyorsanız;
  4. İngiltere’de basvuracaginiz vizenizin son tarihini zaten geçtiyseniz;

 İNGİLTERE DIŞINDAN BAŞVURUYORSANIZ

İngiltere’ye seyahat hemen mümkün olmasa bile vize başvurusunu ertelememenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Müşterilerimiz neden bugün başvuruyor ve vize sürecini geciktirmiyor:

Belgelerin çevrimiçi ve çevrimiçi vize başvuru formu yüklenerek gönderilmesi

Vize durumunuz göçmenlik avukatlarımız tarafından hazırlanacak ve gerekli belgeler vize başvuru formuna online olarak gönderilecektir. Vize başvuru formunu göndermeden önce, bazı vizeler için VİZE BAŞVURU FORMUNUN GÖNDERİLMESİ TARİHİNDEN 3 AY olan İngiltere’ye GİRİŞ TARİHİNİ belirteceğiz, böylece İngiltere’ye girme planlarınızı erteleyebilirsiniz.

Turkiye’deki  İngiltere Vize Merkezine randevu

Sonraki surecte çevrimiçi vize başvuru formu, pasaport ve ulusal kimlik kartı gibi biyometri ve ilgili kimlik belgelerini sunduğundan, başvuranın kendi ülkesinde İngiltere Vize Merkezine katılmak için genellikle 30 günü vardır.

Vize ve önümüzdeki 30 gün içinde İngiltere’ye ziyaret

İlk vize, başvuranın seyahat etmesine izin vermek için verilir ve başvuranin pasaportunda belirtilen 30 gün içinde çıkartma (vinyet) vardır. Ziyaretiniz vizeyi verdiğinizden itibaren 30 günden fazla bir süre için ertelenecekse, göçmenlik avukatlarımız atılması gereken diğer yasal adımlar konusunda sizi yönlendirir.

İNGİLTERE’DEN BAŞVURUYORSANIZ

Bir vize son kullanma tarihi veya Indefinite Leave to Remain İzin Başvurusunun uygulanabileceği son tarih olacağından başvurunuz ertelenmemelidir. İçişleri Bakanlığı’nın, Çin vatandaşları için bazı son tarihler dışında, Coronavirus nedeniyle son başvuru tarihlerinin gecerliligini korudugunu belirtmek isteriz. Güncellenmiş İngiltere göç yasasına dayalı daha fazla bilgi edinmek için lütfen göçmenlik avukatlarımıza danışın.

Gelecekte göçmenlik durumunu tehlikeye atabileceği veya İngiltere’de gözaltı / sinirdisi gibi istenmeyen durumlara yol açabileceğinden, vize başvurusu gönderme sürecini geciktirmemenizi şiddetle tavsiye ederiz. Hizmetler etkilenecek ve daha fazla kesintiye uğrayabilecek olsa da, başvurular sizin tarafınızdan zamanında yapılmalıdır.

İNGİLTERE’DE ISENIZ VE BAŞVURMAK İÇİN SON TARIHINIZI GECIRDIYSENIZ

Mevcut uzatma izninizin / vizenizin süresi zaten dolmuş ve COVID-19 nedeniyle başvuramazsınız avukatlarımiz başvuruyu mümkün olan en kısa sürede yapıp yapamayacağınız konusunda size tavsiyede bulunabilirler. Daha sonra avukatlarımız durumu açıklayan İçişleri Bakanlığı ile görüşecek ve mümkünse takdir yetkisi arayacaktır.

COVID-19’UN NDENIYLE GEREKEN TÜM ZORUNLU BELGELERİ ALAMAZSANIZ

İlgili belgeleri vermeme konusunda bu sorunla karşı karşıya olan müşteriler, COVID-19’dan kaynaklanan gecikmenin neden nedenini daha ayrıntılı olarak açıklamalı ve belgelerin ne zaman hazır olabileceğini vurgulamalıdır. Bu durumda, başvuruyu belgeler olmadan yapmak en iyi seçenektir, ancak Home Office’e tam açıklama yapmak gereklidir.

İngiltere hükümetinin, küresel virüs yayılmasının Sağlık Meselesi’ndeki durum nedeniyle mevcut koşulları iyileştirmek için ulusal politikayı izlemeye ve sunmaya devam edeceğine inanıyoruz.

Home Office, Coronavirus ve Visa konularında HOTLINE’ı kurdu. Aşağıda ayrıntıları bulabilirsiniz. Ancak sizi bilgilendirmek isteriz ki, her dosya ayrı ayrı ele alınmaktadir ve bu gecikmelere sebebiyet verebilir.

İçişleri Bakanlığı – “Coronavirus Göç Yardım Hattı”:

Telefon: 0800 678 1767 (Pazartesi – Cuma, 09:00 – 17:00)

E-posta: CIH@homeoffice.gov.uk

LONDRA’DA GÖÇ VUKATLARINDAN DANIŞMANLIK

Göçmenlik avukatlarımızdan telefonla bizzat danışma talep edebilirsiniz.

Manns Solutions Londra, Hong Kong, İstanbul ve Moskova’da ofisleri bulunan uluslararası bir göç hukuku firmasıdır ve yüksek gelirli bireylere İngiltere Vizesi ve Yatırım yoluyla Göçmenlik sunma konusunda uzmanlığa sahiptir. Göçmenlik avukatlarımız OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiseri Ofisi) tarafından düzenlenmiştir.

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuzu Londra Ofisi’ndeki göçmenlik avukatlarımızla özel bir konsültasyonda tartışmak için lütfen enquiries@manns-solutions.com adresinden bizimle iletişime geçin veya +44 207 993 63 46 numaralı telefonu arayın.