fbpx

İngiltere Vize Reddi: İngiltere Vizesinin reddedilmesinin ana nedenleri

uk visa
İngiltere Vize Güncellemesi: Ingiltere’de Gecici Kalanlar ve İngiltere Dışındaki Vize Başvuru Sahipleri için Tam Tavsiye
Mart 30, 2020
tier 1 investor visa
Tier 1 Yatırımcı vizesi: Hangi Yatirimlar Yatirimci Vizesi Kapsamina Giriyor?
Nisan 3, 2020
uk visa refusal

İngiltere Vize Başvurusu pahalı ve zaman alanlardan bir tanesidir ve İçişleri Bakanlığı’ndan bir İngiltere Vize Reddi, başvuran için kesinlikle yıkıcı olabilir. Birçok kişi için vize başvurusunu ilk kez doğru yapmak çok önemlidir ve göçmenlik avukatlarımız başvuruda yardımcı olabilir.

 İngiltere Vize Başvurusunun Reddedilmesinin Temel Nedenleri

Başvuranın İngiltere vize başvurusunun reddedilmesinin en yaygın nedenleri şunlardır:

  • İngilizce dil yeterlilik testinin başarısız olması
  • Yanlış doküman organizasyonu
  • Eş ve diğer partner vizeleri arasındaki ilişkide kanit yetersizligi
  • Yanlış vize başvurusu
  • Yurtdışındaki temiz olmayan sicil durumlarinin açıklanmaması

Bununla birlikte,  basvuranin vize reddine itiraz edebilecekleri veya yeni bir İngiltere vize başvurusunu doğru sekilde gönderebilecekleri seçenegi vardır.

Vize çoğunluğu için adayın İngilizce dil yeterlilik sınavında alması gereken asgari puan B1’dir. Bununla birlikte, bazı durumlarda başvuru sahibinin B2 puanının biraz daha yüksek olması gerekebilir. Bu, orta düzeyde İngilizce konuşmaları gerektiği anlamına gelir.

İçişleri Bakanlığı her zaman başvuranın kanıt ve belgelerinin organizasyonu gibi küçük ayrıntılara dikkat eder. Dokümanların doğru bir şekilde sunulması için kronolojik sırayla düzenlenmesi ve saklanması gerekir.

Örneğin, eş vizesinin en yaygın nedeni başvuranın ilişkisinin yetersiz kanıtıdır; reddetmekten kaçınmak için ilişkileri, başvuranın ve eşinin birlikte yaşadığını ve diğer kanıtları sunmak  cok onemlidir.

Başvuru sahibinin Birleşik Krallık’a gelmesine  izin verilecek belirli bir vize kategorisi vardır. Her vize, belirli gereksinimleri ve destekleyici belgeleri karşılamalarını gerektirir. Başvuru sahibi yanlış vize için başvurmuşsa, bu uygunluk şartlarını yerine getirmeyecekleri ve bu nedenle reddedilecekleri anlamına gelir.

İngiltere Vize Reddi İtiraz Başvurusu

Başvuru sahibi, karar mektubu olumsuz sekilde gelebilir. Bu durumda, ret mektubu başvurana karara itiraz etme şansını bildirecektir, çünkü bu başvuruda bulundukları vizenin türüne bağlı olacaktır.

 İngiltere Vize Reddi İdari İncelemesi İçin Başvuru

Başvuru sahibi reddedilen başvurusunun idari incelemesi için başvurabilir. İdari inceleme, temyiz mahkemesi yerine bir giriş izni görevlisi (ECO) tarafından yapılacaktır.

LONDRA’DA GÖÇ AVUKATLARINDAN DANIŞMANLIK

Göçmenlik avukatlarımızdan telefonla bizzat danışma talep edebilirsiniz.

Mann’s Solutions Londra, Hong Kong, İstanbul ve Moskova’da ofisleri bulunan uluslararası bir göçmenlik hukuk firmasıdır ve yüksek gelirli bireylere İngiltere Vizesi ve Yatırım yoluyla Göçmenlik sunma konusunda uzmanlığa sahiptir. Göçmenlik avukatlarımız OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiseri Ofisi) tarafından düzenlenmiştir.

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuzu Londra Ofisi’ndeki göçmenlik avukatlarımızla özel bir konsültasyonda tartışmak için lütfen enquiries@manns-solutions.com adresinden bizimle iletişime geçin veya +44 207 993 63 46 numaralı telefonu arayın.