fbpx

İngiltere Eş Vizesi Uzantısı: Vize Başvurusu Kuralları ve Gereklilikleri

Tier 2 General Visa
Tier 2 Genel Visa ILR: Yerlesim için Kurallar ve Gereklilikler
Nisan 7, 2020
spouse Visa extension

Birleşik Krallık Eş Vizesinin Uzatılması İçin Basvuru – Further Leave to Remain

 

Başvuru sahibinin bir Eş olarak ilk izin süresi sona ermeden önce, Birleşik Krallık’ta kalma sürelerini uzatmak için UKVI’ya başvurmaları gerekecektir.

 

İngiltere Eş Vizesi Uzatılması icin Gerekenler

 

Birleşik Krallık Eş Vizesinin Uzatılması için aranan şartlar, Eş kategorisindeki ilk başvurular için geçerli olanlarla aynıdır.

 

Ancak, başvuru sahibinin ilişki, finans, konaklama ve göçmenlik statüsü şartlarını tekrar yerine getirdiğinden emin olması gerekecektir. Daha üst düzey bir İngilizce konusulmasi koşulu da uygulanacaktır.

 

İngiltere Eş Vizesinin Uzatılması için Finansal Şartlar

 

İngiltere Eş vizesi başvurusu için gereken mali şart, başvuru sahibinin Eşinin yıllık brüt geliri en az:

 

  • £ 18,600;
  • İlk çocuk için 3.800 £ (İngiliz, yerleşik veya AEA vatandaşı olmayan);
  • İlave her çocuk için 2.400 £ (İngiliz, yerleşik veya AEA vatandaşı olmayan).
  • Başvuru sahibi, vize icin mali ihtiyacını, sponsoru Direktör olan bir şirketten maaşlı ve maaşsız gelir, serbest meslek geliri ve /veya temettü, mülk kira geliri, temettü ve yatırım, hisse senedi, hisse senedi, tahvil veya teminat, en az altı ay boyunca elde tutulan fonlar, emeklilik gelirleri ve diğer gelirlerinden karşılayabilir.

 

Gerçek ve Var Olan İlişki

 

Başvuru sahibinin, evlilik veya sivil ortaklık töreninin yapıldığı ülkenin kanunlarına ve yasal olarak evlendiğine dair kanıtları ve Birleşik Krallık’ta birlikte ikamet edildigine dair kanıtları sunması gerekecektir. Genel kural, tarafların niyetini şüpheye düşürdüğüne dair bir kanıt olmaması gerektiğidir.

 

Konaklama Gereksinimleri

 

İngiltere eş vizesinin uzatılması için başvururken ailenin münhasır kullanımı için yeterli konaklama imkânı bulunmalıdır. Yeterli barınma, ‘aşırı kalabalık’ ve ‘halk sağlığı düzenlemelerine aykırı’ bir konaklama olmadigi takdirde kabul edilir.

 

İngilizce Dil Gereksinimi

 

Başvuru sahibi, İngilizce dil bilgisini kanıtlamak zorundadır. Bu gereklilik birkaç şekilde karşılanabilir. Başvuru sahipleri zorunlu bir CE CEFRL sınavını geçmelidir.

 

Bir başvuru sahibi dil koşullarını otomatik olarak karşılar:

 

  • İngilizce öğretilen bir derece veya akademik yeterliliğe sahiptir.
  • Yeterlilik, UK NARIC tarafından İngiltere Lisans derecesine veya daha yüksek bir dereceye eşdeğer olarak kabul edilir.
  • Bazı ülkelerin vatandaşları İngilizce dilinden muaftır ve İngilizce bilgilerini kanıtlamaları gerekmez.

 

İngiltere Eş Vizesi Süresi

 

Birleşik Krallık eş vizelerini 30 ay daha uzatabilirsiniz. Eş vizesinde beş yıllık sürekli ikamet süresinin ardından başvuru sahibi Süresiz Kalan İzin (ILR) başvurusunda bulunabilir.

 

Uzatma icin Visa Visa Ücretleri

 

Posta ile standart başvuruda bulunursanız 1.033 £ ücret uygulanır. Süper öncelikli 24 saat hizmet için ek ödeme yapabilirsiniz, bu hizmet yalnızca İngiltere içinden başvuruda bulunanlar tarafından kullanılabilir.

 

Bu makale güncellenirken ücretler doğrudur. UKVI ücretleri her yıl değiştirir ve bu nedenle başvurunuz sırasında doğru ücretler için lütfen Gov.uk web sitesini ve uygun başvuru formunu kontrol edin.

 

Ingiltere Eş Vizesi İşlem Süresi

 

Başvuru sahibi İngiltere’de başvurursa, başvuru sahibinin standart hizmeti kullanması durumunda başvuru tarihinden itibaren 8 hafta içinde karar verilir.

 

Başvuru sahibi süper öncelikli hizmeti kullanırsa, genellikle bir karar verilir:

 

  • Randevuları hafta içi ise biyometrik bilgilerinizi verdikten sonraki iş gününün sonunda
  • Randevusu hafta sonu ise biyometrik bilgilerinizi verdikten sonra 2 iş günü
  • Başvuru sahibi Birleşik Krallık’tan başvuruda bulunuyorsa, daha hızlı karar almak için süper öncelikli hizmet için fazladan 800 £ ödeyebilir.

 

LONDRA’DA GÖÇ AVUKATLARINDAN DANIŞMANLIK

 

Göçmenlik avukatlarımızdan danışabilirsiniz.

 

Mann’s Solutions Londra, Hong Kong, İstanbul ve Moskova’da ofisleri bulunan uluslararası bir göç hukuku firmasıdır ve yüksek gelirli bireylere İngiltere Vizesi ve Yatırım yoluyla Göçmenlik sunma konusunda uzmanlığa sahiptir. Göçmenlik avukatlarımız OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiseri Ofisi) tarafından düzenlenmiştir.

 

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuzu Londra Ofisi’ndeki göçmenlik avukatlarımızla özel bir konsültasyonda tartışmak için lütfen enquiries@manns-solutions.com adresinden bizimle iletişime geçin veya +44 207 993 63 46 numaralı telefonu arayın.