fbpx

COVID-19 Sürecinde Tier 1 Girişimci Vizesi Uzatma Uygulaması

tier 1 investor visa
Tier 1 Yatırımcı vizesi: Hangi Yatirimlar Yatirimci Vizesi Kapsamina Giriyor?
Nisan 3, 2020
Tier 2 General Visa
Tier 2 Genel Visa ILR: Yerlesim için Kurallar ve Gereklilikler
Nisan 7, 2020
tier 1 entrepreneur visa extension

Tier 1 Girişimci vizesinin uzatılmasına basvuran musterilerimiz COVID-19 sırasında vize başvurularının nasıl etkileneceğinden endişe duymaktadır.

 

Başvuru Sahibi Tier 1 Girişimci vizesi kullanıyorsa ve işleri kesintiye uğramışsa, bundan sonra art arda 12 ay boyunca en az 2 kişi istihdam etmeleri gerekmemektedir. 12 aylık dönem başvuru sahibi, farklı aylarda birden fazla çalışandan birini işe almakla yükümlüdür. Çalışanlarının izin zamanlari 12 aylık süreye dahil edilmeyecektir. Vizenizin süresi dolduğunda toplam 12 ay boyunca personel istihdam edemediyseniz, başvuru sahibinin bu şartı yerine getirebilmesi icin geçici olarak kalış süresini uzatmasına izin verilecektir.

 

Başvuru sahibi, Birleşik Krallık’ta kalma süresini 3 yıllık orijinal vize süresinden sonra 2 yıl daha uzatmak için başvurabilir.

Kalış süresinin uzatılması  başvurular mevcut vizenin sona ermesinden önce yapılmalıdır. Bu sebeple, Tier 1 Girişimci vizesi sahipleri için uzatma başvuruları 5 Nisan 2023’e kadar ve  yerlesim vizesi başvuruları 5 Nisan 2025’e kadar açık kalacaktır.

 

LONDRA’DA GÖÇ AVUKATLARINDAN DANIŞMANLIK

 

Göçmenlik avukatlarımızdan telefonla bizzat danışma talep edebilirsiniz.

 

Mann’s Solutions Londra, Hong Kong, İstanbul ve Moskova’da ofisleri bulunan uluslararası bir göç hukuku firmasıdır ve yüksek gelirli bireylere İngiltere Vizesi ve Yatırım yoluyla Göçmenlik sunma konusunda uzmanlığa sahiptir. Göçmenlik avukatlarımız OISC (Göçmenlik Hizmetleri Komiseri Ofisi) tarafından düzenlenmiştir.

 

Daha fazla bilgi veya kişisel durumunuzu Londra Ofisi’ndeki göçmenlik avukatlarımızla özel bir konsültasyonda tartışmak için lütfen enquiries@manns-solutions.com adresinden bizimle iletişime geçin veya +44 207 993 63 46 numaralı telefonu arayın