fbpx

BREXIT sonrasi Ankara Anlasmasi kaldiriliyor

tier 1 entrepreneur visa extension
Turk Is Insani Vizesi : 3 yillik uzatma vizesi Guvencesi
Şubat 20, 2019
home office
AB uyesi olmayan ulkelerden Birlesik Kralllik’a net goc son 15 yilin en yuksek seviyesine ulasti
Mart 6, 2019
sole representative

Turkiye’nin Birlesik Krallik Buyukelcisi Sir Dominick Chilcott’un Sozcu gazetesine verdigi roportajda Ankara Anlasmasi ilk basvurularinin Brexit ile birlikte artik alinmayacagini, Brexit tarihine kadar ilk basvurusunu yapmis kisilerin ise uzatma basvurularina devam edecegini beyan etti. Haberin detaylarina buradan ulasabilirsiniz.

Buyuklecinin sozlerini asagida paylasiyoruz:

“Ankara anlaşması çerçevesinde Büyük Britanya’ya gitmiş olan Türk vatandaşlarının durumunda herhangi bir değişiklik olmayacak. Eğer Brexit olduğunda zaten bu anlaşmadan yararlanmış durumda iseler, endişe edecek birşeyleri olmayacak.

Ama Büyük Britanya olarak, Avrupa Birliği’nden ayrıldığımızda, aynı zamanda Ankara anlaşmasından da çıkmış olacağız. Çünkü Ankara anlaşması, AB ile Türkiye arasında imzalanmış bir anlaşma. dolayısıyla bu anlaşmanın tarafı olmayacağız.

Brexit’in en önemli konularından biri, göçün kontrol edilebilmesi. Dolayısıyla kendi ulusal göç sistemimizi kuracağız Brexit sonrasında. Bu da halen görüşme aşamasında. Detaylarının ne olacağı daha şimdiden belli değil.”

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/sir-dominick-chilcott-turkiye-ab-icinde-kendisini-en-cok-destekleyeni-kaybedecek-3640522/