fbpx

Boris Johnson İngiltere Göçmenlik Kuralları hakkında bir inceleme daha yapacak

Turkish citizenship
Ankara Anlaşması, Uluslararasi Vatandaşlık – Kolektif House Levent, Istanbul
Haziran 19, 2019
ankara agreement visa
Brexit oncesi pre-settled statusune basvurmayan AB vatandaslari, Birlesik Krallik’tan sinir disi edilme riskiyle karsilasabilirler
Ekim 14, 2019
Boris Johnson will commission a further review of the UK Immigration Rules

Boris Johnson will commission a further review of the UK Immigration Rules

Yeni Başbakan Boris Johnson bugün Göç Danışma Komitesi’nden (MAC) Puan Tabanlı Sistem’i (PBS) gözden geçirmesini isteyeceğini doğruladı. Johnson, yıllarca Brexit sonrası bir ortamda göçmenlik kontrol mekanizması olarak “Avustralya tarzı” bir sistemin kullanılmasını savundu.

10 numaradaki liderlik değişikliği göz önüne alındığında, gelecekteki İngiltere göç politikasının gözden geçirildiği görülmektedir. MAC’in, AB’den kesin olarak ayrılacağı tarih olan 31 Ekim 2019’dan önce bir rapor daha hazırlaması pek mümkün değildir. Kaçınılmaz olarak, Çekiliş Anlaşması ile 2021 yılına kadar öngörülen şekilde veya tek taraflı yerel hükümlerle yeni göçmenlik düzenlemelerine geçiş dönemi olması gerekecektir.

MAC, AB vatandaşlarının hareket özgürlüğü kaybolduğu zaman, yeni bir dünya göçmenlik çerçevesi bağlamında PBS’ye değişiklikler önerdi. Hükümet tarafından MAC’e ve bu yeni raporun komisyonunun kesin parametrelerini anlamak için özel sorular yöneltilecektir.

Bugün yaptığı açıklamada Başbakan, Hükümetinin Brexit sonucuna bakmaksızın şu anda Birleşik Krallık ‘ta yaşayan AB vatandaşlarının kalma hakkını koruma konusundaki kararlılığını pekiştirmiştir. Ayrıca göç politikasına ilişkin liberal inançlarını ve göçün ekonomik faydalarını anladığını vurgulamıştır.

Yeni İçişleri Bakanı Priti Patel, MAC kurulunu önümüzdeki günlerde görevlendirecek.

Mann’s Solutions’da, bireylere ve şirketlere İngiltere Göçmenlik hizmetleri ve şirketlerine yasal destek sağlayan uzmanlarimiz, Tier 1, Tier 2 ve İngiltere’deki daimi ikamet ve oturma durumu da dahil olmak üzere diğer kategoriler dahil olmak üzere İngiltere vizeleri hakkında tavsiyelerde bulunabilir.