fbpx

Birleşik Krallık Evlenmemiş Eş Vizesi

Birleşik Krallık Evlenmemiş Ortak Visa

İçindekiler:
• Evli olmayan İş Ortağı Vizesine Başvurun
• Uzantıları

Evli olmayan İş Ortağı Vizesine Başvurun
Evli Olmayan Ortak vizesi, evli olmayan ve evlenmeyi planlamayacak ancak Birleşik Krallık'ta birlikte yaşamak isteyen bireyleri hedef almaktadır.
Evli olmayan bir ortak vizeye başvurmak için ya bir İngiliz Vatandaşı ya da İngiltere'de yerleşik bir kimse olmalıdır. Ayrıca, eşinizde İngiltere'de sığınma hakkı ya da insani koruma varsa başvurmak da mümkün olabilir.
Bu vize türü, bir ilişkinin en az 2 yıl süreyle var olması ve bu talepleri desteklemek için delil sunması gerekliliğini taşır.
Bekar İş Ortağı vizesini başarıyla alması üzerine izin süresi 33 ay olacaktır. Bununla birlikte, vize İngiltere içinden uygulanırsa, 30 ay süreyle verilir.
Nişanlı vizeleri Evlenmemiş ortaklar tarafından da uygulanabilir. Başarılı bir başvuru üzerine 6 ay süreyle izin verilecektir. Bununla birlikte, bu süre zarfında evlenmemiş ortaklar evlenmelidir.

Uzatma
Uzatmalar evli olmayan bir partner olarak mümkündür. İlk 33 aydan sonra Birleşik Krallık'ta 30 ay daha uzatmak mümkündür. Dahası, Kurallar, ilişkinin dayanıklı olması ve ilgili finansal ve dil gereksinimlerinin karşılanması gerektiğini belirtmektedir.
Birleşik Krallık'ta toplam 5 yıl geçirdikten sonra yerleşim için evlenmemiş bir ortak olarak başvurmak mümkündür. Bununla birlikte, para birimi ve dil ile ilgili gerekliliklerin yerine getirilmesinin yanı sıra yaşamı Birleşik Krallık testinde başarılı bir şekilde geçirmeleri gerekecek.

İngiltere'de 5 yıl ikamet ettikten sonra Yerleşim (ILR) için başvurun.
KURUMLAR