fbpx

Birleşik Krallık Eşe Bağımlı Kişi Vizesi

Birleşik Krallık Bağımlı Vizesi

İçindekiler:
• Evlenmemiş Vize Başvurusu
• Uzantıları

Birleşik Krallık Bağımlı Vizesine Başvurmak
Aile üyelerini Avrupalı olmayanlar için İngiltere'ye getirmek için bağımlı bir vize gereklidir.
İngiltere'deki çoğu vize kategorisi, ana başvuru sahiplerinin ailelerini onlarla birlikte getirmesine izin verir. Bununla birlikte, farklı vizelerin farklı bağımlı vize gereklilikleri olacaktır ve rotaya bağlı olarak farklı izinler sunacaktır.
Dahası, şu an bakmakla yükümlü olunan kişilere izin veren vizeler: 1. Seviye, 2. Seviye, 4. Seviye (sadece normal öğrenci sürümü), 5. Seviye, AEA stil vizeleri, Türk (Ankara antlaşması) vizeleri.
Yukarıda bahsedilen bağımlı vizelerin her biri farklı izin süreleri tanır. Bu dönemler 12 aydan 5 yıla kadar sürebilir.
Her vize, ana başvuru sahibinin vizesine "bağlanacaktır". Başka bir deyişle, ana başvuru sahibinin 2 yıllığına vizesiz kalması durumunda, bağımlı bir kişiye de bağımlı vizeden aynı süre kalır. Vize süresinin sonunda bağımlı, vize statüsünü ana başvuru sahibiyle birlikte uzatma ya da çözüm yolu ile değiştirmelidir.

Uzatma
Uzantıların bağımlı gereksinimi farklı olacak ve normalde bir ana başvuru sahibinin mevcut göç statüsüyle bağlantılı olacaktır. Bu bağlamda, Avrupa tarzı vizeler daha az kısıtlayıcıdır ve yalnızca bir Avrupa vatandaşının şu anda antlaşma hakları kullanmasını talep etmektedir (yani, istihdam edilen, kendi hesabına çalışan olan, kendine yeten veya öğrenci olan).
Başlıca başvuru sahipleri olan Birleşik Krallık Bağımlı vizeleri, genellikle ILR'ye (sınırsız izin terk etme) veya Uzlaşma vizesine (Avrupa ve Avrupalı olmayan başvuranlar için Emekli Daimi İkameti) yol açmaktadır.

İngiltere'de 5 yıl ikamet ettikten sonra Yerleşim (ILR) için başvurun.
KURUMLAR
Mann's Solutions